RESMİ: Zalgiris Kaunas, Dimsa ile Anlaştı

Yeni sezonda yerli rotasyonunda da değişikliğe gitmeyi planlayan ve büyük olasılıkla Milaknis artı Ulanovas ile yola devam etmeyecek olan Zalgiris Kaunas‘da alternatif isim belirlendi ve transfer açıklandı.

Koç Jasikevicius’un isteği doğrultusunda kanat rotasyonunda boşalan yer is Tomas Dimsa ile dolduruldu ve 2+1 yıllık kontrat imzalandı. Böylece Dimsa, 5 yılın ardından eski kulübüne geri dönmüş oldu.

1.96 metre boyunda olan 26 yaşındaki Litvanyalı kısa forvet, Lietkabelis forması ile Litvanya Ligi’nde 24 maçta ortalama 26.7 dakika süre alırken 14.1 sayı, %39.9 3sayı, 2.7 ribaund, 3.6 asist ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 18 maçta ortalama 26.8 dakika sahada kalırken 12.5 sayı, %43.0 3sayı, 1.9 ribaund, 3.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Özellikle Milaknis’in takımdan ayrılması durumunda ortaya çıkacak dış şut eksikliğini tamamlayabilecek özelliklere sahip Dimsa. Bu sezon sadece Litvanya Ligi’nde değil, uluslararası arenada, Şampiyonlar Ligi’nde de ne kadar iyi bir şutör olduğunu gösterdi. Ayrıca Dimsa, Milaknis’e nazaran dribbling ile de aktif olabilen, kendi şutunu yaratabilen bir kanat oyuncusu. Bu nedenle Zalgiris’in hücumuna ekstra derinlik katacaktır, sadece bir ceza atıcısı değil. Tabiki tecrübe açısından da Milaknis’in çok gerisinde, koç Jasikevicus’un tedrisatından geçip kendisini geliştirmesi gerekyior.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.