Hall ile İlgilenmeyen Yok!

Guard rotasyonuna takviye yapmak isteyen takımların bir çoğunun gündeminde aynı isim var.

Hem Euroleague ekipleri Olympiakos, Panathinaikos, Kızıl Yıldız, hem Şampiyonlar Ligi temsilcisi AEK hem de EuroCup ekibi Unics Kazan guard rotasyonlarını güçlendirmek için Langston Hall ile ilgileniyorlar.

1.92 metre boyunda olan 28 yaşındaki Hall, sezon askıya alınana kadar Yunanistan Ligi’nde 13 maçta ortalama 23.4 dakika süre alırken 9.5 sayı, 2.6 ribaund, 6.2 asist ve EuroCup sahnesinde ise 11.4 sayı, 2.3 ribaund, 5.7 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Öncelikle Hall kesinlikle bir yıldız değil ya da öyle bir potansiyele sahip de değil ki zaten 28 yaşında. Ancak sahada özellikle hücum tarafında her şeyi yapabilen ama en üst seviyede olmayan bir guard. Dribbling üstü şutları ve akıllı penetreleri ile skor üretimine katkı verdiği gibi penetre pas ve ikili oyun organizasyonlarında da pas yeteneği iyi olan bir guard. Ancak Euroleague seviyesi için ancak alternatif guard olacağını, benchten gelerek katkı verebileceğini düşünüyorum. Unics Kazan ya da AEK’da ise rahatlıkla takıma liderlik edip EuroCup ve Şampiyonlar Ligi’nde daha fazla ön plana çıkabilir.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.