Malaga, Guard Rotasyonu İçin Sykes ile Granger’ı Düşünüyor

Yeni sezon öncesi Fernandez’in ameliyat olması ve Adams’la yolların ayrılacak olması ile birlikte guard rotasyonuna takviye yapmak isteyen Unicaja Malaga, hedefindeki 2 ismi belirledi.

İspanyol ekibinin kadrosuna eklemek istediği 2 isim, Olimpia Milano‘nun yollarını ayırdığı Kiefer Sykes ve Kirolbet Baskonia‘dan ayrılması beklenen Jayson Granger.

Sykes ile Baskonia da ilgileniyor aynı zamanda.

1.83 metre boyunda olan 26 yaşındaki Sykes, sezon ortasında geldiği Milano’da Serie A sahnesinde 6 maçta ortalama 24.3 dakika süre alırken 13.8 sayı, %41.7 3sayı, 1.5 ribaund, 3.7 asist, 1.7 top çalma ve Euroleague’de ise 12 maçta ortalama 18.5 dakika süre alırken 7.3 sayı, 1.2 ribaund, 2.0 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

30 yaşında olan 1.89 metre boyundaki Granger, bu sezon sakatlığından dolayı hiç katkı veremedi. Ama Uruguaylı oyuncunun sağlıklı olduğunda ne kadar faydalı olduğunu geçtiğimiz sezonlardan biliyoruz. Ancak şu bir gerçek ki artık Euroleague sahnesi için yeterli değil. Eski takımı Malaga’ya giderek tekrar toparlanıp kendine gelebileceğini, onun için iyi bir fırsat olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.