Nikolic, Partizan’a Dönüyor

Bu sezonu İtalya’nın Treviso takımında kiralık olarak geçiren Sloven guard Aleksej Nikolic takımı Partizan‘a geri dönüyor.

Nikolic, 2018 yazında Brose Bamberg’den ayrılıp Partizan ile 3 yıllık kontrat imzalamış, ilk yılını Sırp ekibinde geçirdikten sonra ikinci yılında yani geçen sezon Treviso‘da kiralık olarak forma giymişti.

1.91 metre boyunda olan 25 yaşındaki Sloven guard, Serie A’da 19 maçta forma giyerken ortalama 28.7 dakika süre almış ve 10.8 sayı, %45.5 3sayı, 3.7 ribaund, 4.8 asist istatistikleri ile güzel bir performans sergilemişti.

Nikolic, yüksek yüzdeli üçlükleri ile ön plana çıkan bir guard. Dribbling üstü gönderdiği öldürücü üçlüklerle birebirde rakip savunmaları zor duruma soktu bu sezon. Diğer taraftan Serie A’da ne kadar iyi bir organizatör ve pasör olduğunu da gösterdi. Ayrıca işin savunma tarafında da hiç fena iş çıkarmadı, özetle bir üst seviye için hazır olduğunu gösterdi. Koç Trinchieri’nin onu benchten getirerek enerjisini ve üçlüklerini verimli kullanabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.