RESMİ: Lacombe, Asvel’e Döndü

Turkish Airlines Euroleague‘de 2020-21 sezonunda da Fransa’yı temsil edecek olan ASVEL Villeurbanne, eski oyuncusu ile yeniden anlaştığını açıkladı.

7 yıl önce, 2013 yılında takımdan ayrılmış olan ve son olarak AS Monaco forması ile izlediğimiz Paul Lacombe ile 4 yıllık bir kontrat imzaladıklarını duyurdular.

Lacombe anlaşmanın ardından şu açıklamaları yaptı:

2013 yılında ayrıldığım günden bu yana kalbimde yeri özel Asvel’in. Kariyerimin bir bölümünde Asvel’e dönmeyi zaten istiyordum, planlıyordum. Şuanda bunu gerçekleştirebildiğim için mutluyum. Beni yetiştiren, bana güvenen ve beni en üst seviyeye çıkaran ilk takımıma, evime geri döndüm. Astroballe atmosferi, taraftarlar ve Euroleague… Hepsi mükemmel, yeni sezon için sabırsızlanıyorum.

ASVEL Villeurbanne Resmi Web Sitesi

1.95 metre boyunda olan 29 yaşındaki tecrübeli guard, bu sezon Pro A’da 18 maçta ortalama 5.6 sayı, 3.3 ribaund, 2.5 asist, 1.1 top çalma ve 7DAYS EuroCup’da ise 14 maçta ortalama 6.9 sayı, 3.5 ribaund, 1.7 asist istatistikleri ile mücadele etti.

Kariyerinde daha önce 2007-13 yılları arasında yine Asvel formasını terletmiş olan Lacombe, Monaco öncesi de 2013-18 yılları arasında Pro A’nın bir diğer köklü takımı Strasbourg’un başarısı için mücadele etmişti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.