Partizan, Cedevita’dan Ayrılması Gündemde Olan Miller-McIntyre ile İlgileniyor

Yeni sezonda 7DAYS EuroCup‘da mücadele edeceği kesinleşen Partizan da artık transfer çalışmalarına önem verecek.

Koç Trinchieri ile bu sezon yakaladıkları çıkış pandemi olmasaydı belki de onları EuroCup finaline götürüp ardından Euroleague biletini verecekti. Şimdi bunun için bir sezon daha beklemeke zorundalar. Bu yolda emin adımlarla gidebilmek için de guard rotasyonuna bir yıldız eklemek istiyorlar.

Listelerindeki isimlerden biri de Cedevita‘nın çok yönlü guardı Codi Miller-McIntyre. Birleşik Amerikalı oyuncunun takımı ile yeni sezon için de opsiyonu devam ediyor, bu nedenle öncelikle Sloven ekibi ile durumunu netleştirmesi gerekiyor ki Partizan da durumunu yakından takip ediyor şuanda.

1.93 metre boyunda olan 26 yaşındaki enerjik guard, bu sezon EuroCup’da 10 maçta ortalama 15.2 sayı, %27.6 3sayı, 5.0 ribaund, 4.5 asist, 1.8 top çalma ve Adriyatik Ligi’nde ise 21 maçta ortalama 14.0 sayı, %33.3 3sayı, 3.8 ribaund, 5.1 asist, 1.1 top çalma istatistikleri ile mücadele etmişti.

Kariyerinde daha önce Zenit forması ile EuroCup tecrübesi yaşamış olan Miller-McIntyre, sahada her şeyi yapabilen hem savunmada hem de hücumda takımına her durumda katkı verebilen bir isim. Atletizmi, sürati, patlayıcılığı ve deliciliği ile skor katkısı verebildiği gibi saha görüşü de çok iyi olan, pas yeteneği üst düzeyde olan bir guard, özetle triple-double potansiyeline sahip bir oyuncu ki bu potansiyeli daha önce saha koyduğu maçlar da oldu kariyerinde. Tek eksiği ise dış şutlardaki istikrarsız performansı. Koç Trinchieri’nin elinde kendisini geliştirebileceğini düşünüyorum. Şutlardaki yüzdesini biraz daha yukarı çekebilirse Euroleague seviyesine kadar çıkabilecek bir kumaşa sahip.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.