Kızıl Yıldız, Avramovic’i Listesine Aldı

2019-20 sezonunun iptal edilmesiyle beraber Turkish Airlines Eurolaegue yönetimi yeni sezonda da aynı 18 takımın mücadele edeceğini açıkladı. Bu gelişmeyle beraber Kızıl Yıldız da transfer çalışmalarına konsantre olmuş durumda.

Yeni sezon öncesi kadrosunu güçlendirerek yeniden play-off takımları arasında yer almak isteyen Sırp ekibinin listesinde Unicaja Malaga‘dan kiralık olarak Estudiantes‘e giden Sırp guard Aleksa Avramovic de yer alıyor.

1.90 metre boyunda olan 25 yaşındaki Sırp guard, son olarak forma giydiği Estudiantes’de 10 maçta ortalama 25.7 dakika süre alırken 14.7 sayı, %34.5 3sayı, 3.3 ribaund, 1.5 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Oyuncuya yakın kaynaklar kendisi ile yakından ilgilenen Estudiantes’in teklifini değerlendirmeye sıcak baktığını belirtse de Kızıl Yıldız ile Euroleague sahnesinde boy göstermek de aklını çelebilir. Sürati, deliciliği ve skorer oyunu daha çok bir bitirici olan solak guard, enerjisi ile savunmada da sorun yaşamayan bir isim. Belgrad’da ateşli Kızıl Yıldız taraftarının önünde Euroleague sahnesinde iyi bir görev adamı olabileceğini düşünüyorum. Özellikle benchten gelerek takımın hücum gücünü yukarı çelebileceğini tahmin ediyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.