ELPA (Euroleague Oyuncular Birliği) Sezonun İptali Kararından Memnun

ELPA (Euroleague Oyuncular Birliği), Turkish Airlines Euroleague yönetiminin 2019-20 sezonunu iptal etmesi kararını memnuniyetle karşıladı.

ELPA’nın resmi web sitesinden yapılan açıklamada, “Bütün tarafların sağlığı ile güvenliğini sağladığı ve gelecek sezona herkesin hazırlanması için zaman tanıdığı için THY EuroLeague’in iptal edilmesini memnuniyetle karşılıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın detaylarında, pandeminin Avrupa basketbolunu zor bir sürecin içine soktuğu belirtildi. Bu süreçte Euroleague yönetiminin kulüpler ve oyuncular ile birlikte basketbolun geleceği hakkında iş birliğinde bulunduğu, beraber adım attığı belirtildi.

Diğer taraftan coronavirüs salgının getirdiği krizin ilk günlerinden bu yana ELPA’nın sadece basketbolcular için değil, koçlar, kulüp çalışanları, medya mensupları ve taraftarları sağlığı için de hareket ettiği belirtildi.

ELPA’nın başkanı konumundaki Fenerbahçe Beko‘nun İtalyan yıldızı Gigi Datome‘nin ise açıklamaları şu şekildeydi:

Bireysel ve küresel olarak eşsiz ve tahmin edilemeyen bir durumla karşı karşıya kaldık. THY Avrupa Ligi’ni iptal etme kararı zordu fakat doğruydu. Bu zor adımı attığı için tüm paydaşlara teşekkür ediyorum.

ELPA Resmi Web Sitesi

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.