Anadolu Efes’ten Euroleague’de Sezonun İptaline Dari Açıklama Geldi

Turkish Airlines Euroleague, Mart ayında askıya alınan 2019-20 sezonunu tamamen iptal ederek beyaz sezon yani şampiyonsuz olarak tarihe geçmesine karar verdi.

Normal sezonu lider bitirmesine kesin gözüyle bakılan ve sezon askıya alınana kadar 24 galibiyet, 6 mağlubiyetle açık ara zirvede olan Anadolu Efes, bu karara istinaden bir açıklama yayınladı.

İşte Anadolu Efes‘in yayınladığı resmi deklarasyon:

EuroLeague yönetimi, Covid-19 salgınının sürmesi sebebiyle Turkish Airlines EuroLeague 2019-2020 sezonunu bugün sona erdirmiştir. Karar uyarınca kalan maçlar oynanmayacak ve takımlar, 2020-2021 sezonuna hazırlanacaklardır.

En büyük dileğimiz, EuroLeague’de 2019-2020 sezonunun oynanarak tamamlanmasıydı ancak bu mümkün olmadı. ING Basketbol Süper Ligi kararından sonra açıkladığımız gibi kulübümüz için insan sağlığı her şeyin önündedir. En büyük temennimiz, Covid-19 salgınının en kısa sürede dünya genelinde sona ermesidir.

Lider olarak normal sezonun 28 maçlık dönemini tamamlamamızı sağlayan değerli yöneticilerimize, antrenörlerimize, oyuncularımıza, çalışanlarımıza, partnerlerimize ve taraftarlarımıza bir kez daha çok teşekkür ederiz.

ING Basketbol Süper Ligi’nde olduğu gibi EuroLeague’de de bu sezonki emeğimizin ve yatırımlarımızın boşa gitmediğine eminiz. Ülkemizi Avrupa’nın en önemli basketbol organizasyonu olan Turkish Airlines EuroLeague’de bir kez daha çok başarılı şekilde temsil ettiğimiz için çok gururluyuz.

Dünya genelinde Covid-19 sebebiyle hayatını kaybeden kişilerin ailelerine bir kez daha başsağlığı diliyor, Covid-19 salgınıyla hayatları pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz.

Anadolu Efes Spor Kulübü olarak 2020-2021 sezonunda da mücadele ettiğimiz tüm organizasyonlarda şampiyonluk elde etme hedefiyle sahada olacak ve taraftarlarımızla birlikte #BenimYerimBurası diyeceğiz.

Anadolu Efes Resmi Web Sitesi

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.