RESMİ: Cedevita, İlk Transferini Perry ile Yaptı

Yeni sezonda tekrar 7DAYS EuroCup‘da mücadele edecek olan Adriyatik Ligi‘nin güçlü 4 takımından biri olan Slovenya temsilcisi Cedevita Olimpija, kadro yapılanmasına başladı.

Bu sezon Mega Bemax formasıyla yaşadığı sakatlığı tamamen atlatmış görünen ve sergilediği performansla dikkatleri üstüne çeken Kendrick Perry yeni sezonda Sloven ekibinin başarısı için mücadele edecek.

2018-19 sezonunda Nizhny Novgorod forması ile adını sıkça duyuran ancak sezonun ikinci kısmında yaşadığı sakatlık nedeniyle bir süre basketboldan uzak kalan Birleşik Amerikalı guard, bu sezonun ikinci yarısında ise Sırp ekibi ile anlaşarak adeta yeniden kendine geldi.

1.83 metre boyunda olan 27 yaşındaki Perry, Adriyatik Ligi’nde 10 maçta ortalama 32.3 dakika süre alırken 18.5 sayı, %43.5 3sayı, 3.7 ribaund, 6.2 asist istatistikleri ile saktalığı tamamen atlattığını gösterdi ki sezon askıya alınana kadar da ligin sayı kralıydı zaten. Yeni sezonda da EuroCup sahnesinde kendisini tekrar gösterip bir üst seviyedeki takımlardan birine transfer olarak kariyer çıtasını yükseltebileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.