Datome: “Annem Bana ‘Basketbol İş Değil’ Demişti.”

Fenerbahçe Beko‘nun yıldız forveti Gigi Datome, La Casa de Papel’in Helsinki karakterini canlandıran ünlü aktör Darko Peric ile Euroleague adına bir röportaj gerçekleştirdi.

İlginç sohbette Fenerbahçe Beko‘nun İtalyan forveti şu açıklamalarda bulundu:

“Basketbolcu olmasaydın ne olurdun?” sorusuna Datome, şu yanıtı verdi:

Basketbol hayatımın sanatı. Bugünlerde gazete okuyorum. Hep okurdum ancak hükûmetlerin yönelimlerini anlamak için daha fazla okuyorum. Böyle bir durumda gazeteci olmak durumun ne yönde ilerleyebileceğini tahmin edebilmek demek. Tamam, hayal etmem gerekirse müzik yıldızı olmayı hayal ederim. Ancak buna yeteneğim var mı bilmiyorum. Basketbolcular olarak taraftarlara bir şeyler hissediyoruz. Müzik yaparak da bunu yapabiliriz. The Lumineers’ın davulcusuyla tanışmıştım. Bana müzikten para kazanmak isteyen herkesin deli olduğunu söylemişti.

Euroleague

Darko Peric’in “Aktörlük bir meslek gibi görülmüyor” tespitinin ardından araya giren Gigi, “Annem bana ‘Basketbol iş değil’ demişti.” dedi.

Gigi’nin röportajından diğer satırbaşları şu şekilde:

Benim problemim İtalya Serie A’da yeterince süre alamamaktı. Kendimi keşfetmem zor oldu. Kimse bunu hatırlamaz. Herkes ‘Ah Gigi, NBA, EuroLeague, Fenerbahçe, milli takım’ gibi şeyleri aklına getirir ancak ben de yıllarca saha kenarında oynamayı bekledim. Hep Luka Doncic gibi olmayı istedim. Başladığından beri hep oynuyor. Real Madrid‘de iyiydi, NBA, All-Star… Bu normal değil.

Euroleague

NBA’de ilk döneminizde sizi uyarırlar. ‘Hey, para kazanacaksın. Dikkatli ol. İnsanlar parandan faydalanacak’ şeklinde uyarılarda bulunurlar. Kadınlar. Geçmişte çok fazla olay yaşandığını biliyorlardı. 20’li yaşlarında NBA gibi harika bir organizasyonun içine giriyorsun. Para ve başarıyı yönetebilmek kolay bir şey değil.

Euroleague

Andrea Bargnani ile Roma’da takılıyordum. O zamanlar ben Roma’da, o NBA’de oynuyordu. Herkes onu durduruyordu yolda. Ben de onun gibi olmak istemiştim. Şimdi İstanbul’da bile daha fazla durduruyorlar beni. Bu artık çok özel bir şey değil. Çünkü beni artık mutlu eden şey bu değil, üst düzeyde basketbol oynayabilmek.

Euroleague

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.