Zalgiris Guard Rotasyonunu Baldwin ile Güçlendirmek İstiyor

Turkish Airlines Euroleague‘in bütçe – başarı kriterinde en iyi takımlarından biri olan Zalgiris Kaunas, yeni sezon için transfer çalışmalarına başladı.

Walkup’ın takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken onun yerini doldurmak istedikleri isimlerden biri de Olympiakos‘da tam olarak beklentileri veremeyen Birleşik Amerikalı guard Wade Baldwin. Yunan ekibi ile kontratı 2 yıllık olsa da yeni sezon önce tarafların anlaşarak yolların ayrılması bekleniyor.

1.91 metre boyunda olan 24 yaşındaki genç guard, ilk kez çıktığı Euroleague sahnesinde 24 maçta ortalama 16.3 dakika süre alırken 5.5 sayı, %26.7 3sayı, 1.8 ribaund, 1.8 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Baldwin, güçlü fiziği, atletizmi ve deliciliği ile aslında çok iyi bir kumaşa sahip. Ancak dış şutlardaki istikrarsızlığı ve bir oyun kurucudan çok bitirici olarak daha faydalı olması onun Olympiakos’daki rolünün bir türlü netleşememesine neden oldu. Saha görüşü ve pas yetenekleri konusunda ise Zalgiris onun için çok iyi bir okul olacaktır tartışmasız. Koç Jasikevicius’un elinde daha fazla sorumluluk ve dakika alarak bu yönlerini de geliştirip Euroleague sahnesinde iyi bir combo guard olabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.