Valencia, Kızıl Yıldız’ın Şutörü ile İlgileniyor

Yeni sezon öncesi guard rotasyonuna takviye yapmak isteyen Valencia‘nın listesineki isimlerden biri belli oldu.

EuroCup şampiyonu olarak bu sezon Euroleague sahnesinde yer alan İspanyol ekibi büyük olasılıkla yeni sezonda 7DAYS EuroCup sahnesinde boy gösterecek.

Bu sezon sakatlıkların da etkisiyle guard rotasyonunda ciddi sorunlar yaşayan Yarasalar’ın kadrosuna katmak istediği önemli isimlerden biri Kızıl Yıldız‘ın tecrübeli şutörü Billy Baron. Birleşik Amerikalı guardın Sırp ekibi ile sözleşmesi bu yaz sona eriyor.

29 yaşında olan 1.88 metre boyundaki Baron, daha önce ülkemizde Eskişehir forması ile boy göstermişti. Bu sezon askıya alınana kadar ise Euroleague sahnesinde 26 maçta görev almış ve 11.6 sayı, %40.3 3sayı, 2.7 ribaund, 2.2 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Her iki guard pozisyonunda da süre alabilen Baron’ın elbette asıl verimli olduğu kısım bitiricilik. Etkili dış şutları ile gerek toplu gerekse topsuz pozisyonlarda skor üretebilen Baron, ikili oyunlarda organizatör olarak da katkı verebilen bir guard. Ancak belirttiğim gibi Valencia ondan daha çok 2 numarada faydalanacaktır ki geçen sezon sakatlıkların da etkisiyle Loyd’dan yeteri kadar skor katkısı alamadıkları bu pozisyon için tecrübesiyle isteni verebileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.