Valencia ve Baskonia Genç Forvet ile İlgileniyorlar

İspanya basketbolu yıllardır alt yapıdan yetiştirdiği yeteneklerle ön plana çıkan bir ülke, Yugoslav ekolü ile beraber tam bir oyuncu fabrikası konumundalar.

İşte bu fabrikadan son yıllarda çıkmış önemli isimlerden biri olan ve Zaragoza forması ile izlediğimiz genç forvet Jonathan Barreiro önemli takımların listesine girmiş durumda. Hem Valencia hem de Kirolbet Baskonia onunla ilgileniyorlar.

23 yaşında olan 2.05 metre boyundaki forvet bu sezon Liga Endesa’da 7.3 sayı, 4.7 ribaund ve Şampiyonlar Ligi’nde ise 4.9 sayı, 4.1 ribaund istatistikleri ile katkı vermişti.

Real Madrid alt yapısından yetişmiş olan Barreiro, yıldızlar ve gençler kategorisinde milli takım formasıyla da yıldızı parlamış bir isim. Her iki forvet pozisyonunda da görev alabilmesi, topu yere vurabilmesi, dış şut tehditi ve ribaundlara verdiği katkıyla modern forvetler arasında kendisine yer bulabilecek, oldukça potansiyelli bir isim. Zaragoza’da pişme sürecini de iyi geçirdi ve artık kariyerinde bir sonraki adım için hazır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.