Bayern Munich ve Zalgiris Kaunas da Pangos’u Listeye Ekledi

Bu sezon sakatlığı nedeniyle Barcelona‘da hiç katkı veremeyen Kanadalı guard buna rağmen transfer piyasasının favori isimlerinden biri konumunda.

Turkish Airlines Euroleague‘in askıya alınmasıyla beraber takımlar transfer çalışmalarına başladılar ve piyasanın en gözde isimlerinden birisi kuşkusuz Kevin Pangos.

Kanadalı guardın kontratı bu yaz sonaeriyor ve Barcelona kalmayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Sizlere daha önce ilettiğim gibi tecrübeli guard ile Valencia, Olympiakos ve Maccabi Tel Aviv ilgileniyorlardı.

Son gelen haberlere göre Bayern Munich ve eski takımı Zalgiris Kaunas da onu listelerine aldılar.

1.86 metre boyunda olan 27 yaşındaki tecrübeli oyun kurucu bu sezon Euroleague sahnesinde hiç forma giyemedi sakatlığı nedeniyle. Ancak liglerin askıya alınmasından önce iyileştiği ve rehabilitasyon sürecini de olumlu geçirdiği biliniyordu. Geçtiğimiz sezon ise Barça forması ile 35 maçta 7.0 sayı, 1.1 ribaund, 3.2 asist gibi sıradan istatistikler tutturabilmişti. 2017-18 sezonundaki başarılı Zalgiris günlerinden sonra İspanya ona pek yaramadı. Ancak kendisi adına kayıp niteliğinde geçen bu sezona rağmen Euroleague takımları ondaki potansiyekin halen yüksek olduğunu düşünüyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.