Delaney: “Ergin Ataman Beni Galatasaray’a Transfer Etmek İstemişti.”

Barcelona‘nın yıldız guardı Malcolm Delaney, Eurohoops’ın Instagram yayınında kariyerindeki önemli anlara değindi ve bir zamanlar kendisini Galatasaray‘ın istediğini açıkladı.

Birleşik Amerikalı guard Bayern Munich forması giydiği yıllarda koç Ergin Ataman’ın kendisi ile ilgilendiğini ve Galatasaray’a getirmeye çalıştığını ayrıca Türk pasaportu da alması için öneride bulunduğunu dile getirdi.

O dönemde Galatasaray dışında kendisi ile Olympiakos ve Lokomotiv Kuban’ın da ilgilendiğini, teklifler aldığını dile getiren Delaney, aslında ilk tercihinin sarı kırmızılı kulüp olduğunu çünkü koç Ataman’ın sisteminde guardların çok iyi kullandığını belirtti.

Yıldız guard, Galatasaray’a transferinin gerçekleşmeme sebebini ise koç Ataman’ın teklifinin kesin olmaması, önce yönetimle görüşmek istediğini dile getirmesi olarak açıkladı.

Delaney, Bayern’deki başarılı sezonların ardından Lokomotiv Kuban’a transfer olmuş ve koç Bartzokas, Anthony Randolph, Derrick Brown ile birlikte takımı Final Four’a taşımış, sonrasında da NBA kapılarını açmıştı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.