Liga Endesa’da Bir Türk Oyuncu Daha Boy Gösterecek

Coronavirüs salgını nedeniyle liglerin askıya alınmasıyla beraber takımlar transfer çalışmalarına başladılar.

İspanya Liga Endesa‘nın oyuncu parlatmasıyla ünlenen takımlarından Obradoiro, ülkemizden bir transfere imza attı.

Son 2 sezondur Darüşşafaka Tekfen forması giyen ve milli takımımızın da bir üyesi olan yetenekli guard Kartal Özmızrak, İspanyol kulübü ile 2 yıllık bir sözleşme imzalandı ve yakın zamanda resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.

Bu transferle Betis forması giyen Kenan Sipahi’den sonra Liga Endesa’da ikinci bir temsilcimiz daha boy gösteriyor olacak.

Gelen haberlere göre İspanyol ekibi Kartal’ı sezon içinde de transfer etmek istemiş ama şartlar sağlanamamıştı. Obradoiro, sezon askıya alındığında 9-14 ile 18 takımlı Liga Endesa’da 13.sırada yer alıyordu.

24 yaşında olan 1.89 metre boyundaki Kartal, genç yaşından beri A takım seviyesinde forma giydiği içn oldukça tecrübeli bir oyuncu. Soğukkanlılığı ve özgüveni ile bir guardın, liderin sahip olması gereken tüm özelliklere sahip. Özellikle bu sezon koç Ernak ile iyi bir uyum yakalayan Kartal, hem EuroCup hem de BSL sahnesinde etkili üçlükleri ve açık alandaki verimli basketbolu ile hücumda değerli bir parça olmuştu. Liga Endesa’ya yani Avrupa’nın en iyi ligine transfer olması kariyeri için çok önemli bir hamle. Umarım genç yaşının avantajını kullanarak Obradoiro forması altında gelişimini sürdürür ki sorumluluğunun ve sürelerinin artacağını düşünüyorum, umarım bu fırsatı çok iyi kullanır ve kendini geliştirirerek milli takımımızın değişilmez bir parçası olur.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.