Simon: “Türkiye Ligi’nin Devam Edeceğini Düşünüyorum.”

Anadolu Efes‘in tecrübeli yıldızı Krunoslav Simon, ligimizde sezonun devam etme olasılığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Coronavirüs salgını nedeniyle liglerin askıya alınmasının ardından takımdaki yabancıların yarısı ülkelerine dönerken Simon, İstanbul’da kalmayı tercih edenlerdendi.

Ülkesi Hırvatistan’da yayın yapan web sitelerinden Sportske Novosti’ye verdiği röportajda 2019-20 sezonunun geri döneceğine inandığını bile getirdi.

Her gün farklı bilgiler geliyor ama bilgilerden anladığım kadarıyla Türkiye Ligi’nin devam edeceğini düşünüyorum. Çünkü çok fazla ilgi var. Amerika’ya giden bazı yabancı oyuncular geri dönemeseler bile. Bununla birlikte asıl problem; her şeyin nasıl gözükeceği olacak. Birçok soru işareti var. On yabancı oyuncumuz var. Halen beşi İstanbul’da. Türkiye Ligi’nin geleceği için bir toplantı yapılacak ve bana öyle geliyor ki ligin oynanmasına karar verilecek.

Sportske Novosti

Lacivert beyazlılarda genel direktör Alper Yılmaz, geçtiğimiz günlerde 2020-21 sezonunda bütçede küçülmeye gideceklerini belirtmişti. Simon da bunun hatırlatılması üzerine kulüpte kalmayı umduğunu belirtti:

Gelecek sezon için opsiyonum var ama anladığım kadarıyla kalma şansım var çünkü Efes kadrosunu çok fazla değiştirmek istemiyor. Şu anda 10 yabancımız var. Bazıları sakatlıklar geçirdi. Efes‘in planı yabancı oyuncu sayısını 7-8 oyuncuya düşürmek.

Sportske Novosti

Simon bu sezon koç Ataman’ın en güvendiği isimlerden biriydi ve birçok maçta Micic ile Larkin’i çok iyi destekledi, hatta onların önüne geçip kazandırdığı bir çok maç da izlemiştik. Tecrübesi, soğuk kanlılığı ve yüksek basketbol zekası ile hem organizasyona hem de skor yüküne katkı verebilen komple bir kanat oyuncusu Simon. Bütçe küçülse de Anadolu Efes’in onunla anlaşarak takımda tutacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.