Real Madrid ve Milano Onun İçin Devredeler

Coronavirüs salgını nedeniyle liglerin askıya alınmasıyla beraber özellikle bazı Turkish Airlines Euroleague takımları bu basketbolsuz günleri transfer çalışmaları için kullanmaya hazırlanıyorlar.

İspanyol devi Real Madrid ile İtalya’nın Euroleague’deki başarılı temsilcisi Olimpia Milano bir oyuncunun transferi için karşı karşıya gelebilirler.

Bu isim Valencia forması giyen genç forvet Alberto Abalde.

2.02 metre boyunda olan 24 yaşındaki İspanyol oyuncu 2016 yazında Yarasalar ile 4 yıllık bir kontrata imza atmıştı ve bu yaz serbest kalacak. Bu da onu transfer piyasasının dikkat çeken isimlerinden biri haline getiriyor.

Sezon askıya alınana kadar Valencia ile 23 Euroleague maçında forma giyen Abalde, 7.8 sayı, 4.0 ribaund, 1.7 asist istatistikleri ile katkı vermişti. Güçlü fiziği, 3 numara olmasına rağmen iyi top kontrolü ve akıllı penetreleri ile önemli bir silah. Sezon boyunca guard rotasyonunda yaşanan sakatlıkların da etkisiyle guard pozisyonunda da görev aldı Euroleague sahnesinde ve hiç de sırıtmadı. Onu değerli kılan bir diğer özelliği de kuşkusuz savunması. 1, 2, 3 numaralı pozisyonların hepsini savunabiliyor ve bu katkının yanında hücumda topa yöne verebilmesi ile tüm koçların takımda görmek istediği çok yönlü bir oyuncu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.