Birçok NBA Oyuncusu Maaşlarının Yarısını Alamadı

NBA oyuncularının yaklaşık %90’ı coronavirüs salgını ardından ligin ertelenmesiyle beraber kontratlarında yer alan maaş takvimleri gereği maaşlarınının yarısından fazlasını alamadılar.

New York Times’da yer alan habere göre, NBA oyuncularının çoğunun kontratında 12 aylık bir maaş takvimi mevcut ve 1 Nisan itibariyle sadece 4 aylık maaşlarını alabildiler şuana kadar. 20 oyuncunun altında bir grubun kontratında 6 aylık ödeme takvimi yer alıyor ve bu isimler de maaşlarının büyük bir kısmını almış oldular 1 Nisan’daki ödemeyle beraber.

Tüm NBA genelinde sadece 9 oyuncu 2019-20 sezonu için geçerli olan kontratlarında yer alan maaşın %90’ını alabilmiş durumdalar. Bu isimlerin tamamı ise Rich Paul yani Klutch Sports menajerlik şirketi bünyesinde yer alıyorlar. Bu isimler; LeBron James, John Wall, Kentavious-Caldwell Pope, Dejounte Murray, Miles Bridges, Kevin Durant, Kyrie Irving, Blake Griffin ve Otto Porter Jr.

Ödeme planına NBA oyuncuları bir sonraki maaş çeklerini 15 Nisan’da alacaklardı ancak ligin askıya alınmasınınn ardından büyük olasılıkla maaşlarında %25’e varan bir kesinti olacak, görüşmeler devam ediyor NBA yönetimi ve Oyuncular Birliği arasında.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.