Barcelona’dan Maaş İndirimini Kabul Eden Oyunculara Teşekkür

Coronavirüs salgınının insan sağlığı dışında ekonomiye de negatif etkileri artıyor. Basketbol kulüpleri de bu ekonomik sıkıntıları yaşayan organizasyonlar arasındalar.

Turkish Airlines Euroleague‘de oyuncularına maaş kesintisi yapacağını ilk duyuran kulüp ise Barcelona‘ydı.

Bu kararın ardından oyuncuların çoğu maaşlarında indirim yapamyı kabul etmişlerdi ve Katalan ekibinin yönetimi de oyuncularının bu fedekarlığı karşısında bir teşekkür mektubu yayınladı.

Barcelona’da basketbol takımındaki çoğu oyuncu maaşında indirim yapmayı kabul etti.

Barcelona Yönetim Kurulu corona virüs pandemisi nedeniyle maaşların düşürülmesi konusunda basketbol takımdan birçok isimle anlaşmaya vardı.

Futbol takımının maaş kesintisi kulübün önerdiği %70’in üzerinde olacak. Bu ekstra katkı ve kulübün yapacağı ödemelerle birlikte idari çalışanların maaşının tamamı ödenebilecek.

Kulüp bu acil sağlık durumunda böyle bir yanıt veren tüm profesyonel sporcularına teşekkür etmek istiyor

Eurohoops

Barcelona gibi sadece Avrupa’nın değil Dünya’nın finansal anlamda en güçlü spor kulüplerinden birinin dahi bu tarz bir karar varması aslında gelinen noktanın ne kadar tehlikeli olduğunun bir göstergesi. Bu bağlamda ülkemizdeki spor kulüplerinin de dikkatli davranması önlemler almaları şart. Aksi durumda gelecek sezonlarda bu ekonomik yaralar büyüyerek kulüplerimizi çok zorlayacak…

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.