Bursaspor’dan Yabancılara Ekonomik Fedakarlık İçin Teşekkür

Coronavirüs salgını nedeniyle ING Basketbol Süper Ligi‘nin ertelenmesinin ardından Frutti Extra Bursaspor da yabancı oyuncularına izin veren takımlar arasında yer aldı.

Kulüpten yapılan açıklamada yabancı oyunculara ülkelerine dönmeleri konusunda izin verilirken yaptıkları ekonomik fedekarlıktan dolayı da onlara teşekkür edildi.

Açıklamanın tam metni şu şekilde:

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle liglerin ertelenmesi ile birlikte yabancı sporcularımızla biraraya gelerek protokol gerçekleştirdik.

Liglerin tekrar başlayacağı zamana kadar tüm yabancı sporcularımızın ülkelerine dönmelerine izin vermiş olup, liglerin devam etmesi halinde protokolde belirlenen şartlarda yola devam edebileceğiz.

Bu aşamada maddi anlamda büyük fedakarlık yapan yabancı oyuncularımıza, sezon boyunca gösterdikleri Frutti Extra Bursaspor formasına yakışır davranış ve performansları için de teşekkürlerimizi sunarız.

Bursaspor Resmi Twitter Hesabı

Bursaspor bu yaptığı hamleyle hem yabancı oyuncularını ülkelerine gönderip mutlu etmiş oldu hem de yaşanan mecburi arada oyuncuları ile mutabakat sağlayarak ekonomik anlamda iki tarafın da çıkarlarını korumuş oldular. Bence yapılan bu protokolün ligimizdeki bir çok takıma örnek olması gerek. Umarım büyük takımlarımız hariç tüm diğer ekiplerimiz de bu süreci örnek alarak kullanırlar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.