BSL’de Yıldız Oyuncular Maçların Ertelenmemesine Tepki Gösteriyor

Tüm Avrupa’da basketbol tamamen durdu coronavirüs nedeniyle. Turkish Airlines Euroleague yönetimi de ligin 11 Nisan’da başlayacağını açıklamıştı.

Ancak TBF ve Spor Bakanlığı ülkemizdeki ING Basketbol Süper Ligi müsabakalarının taraftarsız olarak oynanmaya devam edileceğini açıklamıştı. Ligde yer alan 6 takımın erteleme konusunda TBF’ye başvuru yaptığı ve durumun değerlendirildiği gelen haberler arasında.

Bu kararın ardından ligimizde oynayan yıldız oyuncular da tüm Avrupa’da basketbola ara verilmişken BSL’nin devam etmesine dair tepki göstermeye devam ediyorlar.

Anadolu Efes‘in ve milli takımımızın yeni skoreri Shane Larkin:

Kimseye saygısızlık yapmak istemem ama dünyadaki tüm ligler iptal edilmişken Türkiye Ligi’nin neden devam ettiğini anlamıyorum. Seyircisiz oynamak daha güvenli olabilir ama yeterli değil. Maçları ertelemek, durumlar daha iyiye gidene kadar, en iyisi.

Fenerbahçe Beko‘nun ve milli takımımızın guardlarında Ali Muhammed:

Dünyadaki bütün ligler Türkiye hariç durduruldu. Sağlığımız en önemli varlığımız. Doğru olanı yapın, risk almaya değmez.

Galatasaray Doğa Sigorta‘nın Birleşik Amerika Devletleri asıllı Yunan uzunu Zach Auguste:

Bu salgın esnasında yarın maça çıkmamızı beklemek sadece bizim sağlığımızı ve güvenliğimizi değil, bizimle yaşayan ailelerimizin sağlığını da tehlikeye atmak demek.

Galatasaray Doğa Sigorta’nın Birleşik Amerikarlı şutörü Aaron Harrison:

Sağlığımız en önemli şey. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından bu virüsle ilgili gerekli önlemler neden alınmıyor? Dünyadaki diğer liglerin hepsi oyuncular ve koçların sağlıklarının öncelik olduğundan emin olmak üzere adımları attılar.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.