Milliler İsveç’e de Kaybetti!

FIBA EuroBasket 2021 elemeleri D grubu mücadelesinde A milli takımımız konuk olduğu İsveç‘e 87-80’lik skorla kaybetmekten kurtulamadı.

Bu sonuçla İsveç ilk 2 maçını 1 galibiyetle tamamlarken, millilerimiz ise iki maçta 0 çektiler…

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İsveç’de genç guard Ludvig Hakanson 23 sayı, 3 ribaund, 8 asist ile yıldızlaşırken, Johan Lofberg 14 sayı, 4 ribaund, 3 top çalma ve Chris Czerapowicz 12 sayı, 7 ribaund ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Millilerimizde ise Sertaç Şanlı 23 sayı, 2 ribaund, 3 top çalma, 2 blok, Melih Mahmutoğlu 17 sayı, 2 ribaund, 3 asist, 2 top çalma ve Berkan Durmaz 11 sayı, 3 ribaund, 2 top çalma, 3 blok ile direnmeye çalışan isimler oldular.

EDİTÖR YORUMU:

Bu sonuca daha doğrusu oynanan bu berbat oyuna söylenecek pek söz yok… Hollanda mağlubiyetinin ardından yaptığım eleştirilere ağır diyen, bir maçtan ne olacak, kötü günümüzde olabilliriz diyen Polyanna kafasındaki arkadaşlar vardı maalesef. O zaman da görünen köy klavuz istemiyordu açıkçası. Biz bir basketbol ekolü değiliz ve olma yolunda da maalesef pek doğru adımlar atamıyoruz. Dönemsel başarıların ötesine geçmemiz çok zor. Yabancı sınırlaması ya da gençler ligi kurmak gibi yüzeysel önlemler de bu işin çaresi değil. Eğitim, alt yapı vs vs. Neyse gerçekten çok sinirliyim, utanç duyuyorum alınan bu sonuçtan ve daha fazla kelimeleri harcamak istemiyorum!

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.