EuroBasket 2021 Elemelerinde 2.Maçların En İyi Beşi Açıklandı

FIBA EuroBasket 2021 elemelerinde ilk pencere 2.maçların tamamlanmasıyla kapandı. Gürcistan’ın tecrübeli uzunu Shermadini, iki maç gününde de sergilediği performanslar 2 maç gününde de en iyi beşe seçilmeyi başardı.

Gürcistan‘ın Belgrad’da Sırbistan’ı devirdiği maçta yine yıldızlaşan Giorgi Shermadini 23 sayı, 11 ribaund ile 29 verimlilik puanına ulaştı. Bu galibiyetin mimarlarından bir diğeri de takımın devşirme guardı Thaddus McFadden oldu. Tecrübeli guard 33 sayı, 7 asist ile 31 verimlilik puanına ulaşmıştı.

Gürcistan’ın iki yıldızının yanı sıra Belçika‘nın guardı Jonathan Tabu da Danimarka karşısında alınan galibiyette 22 sayı, 8 ribaund, 7 asist, 3 top çalmalık performansı ile takımına liderlik etti.

Elemelerdeki ilk galibiyetini Makedonya karşısında alan Rusya‘da ise tecrübeli şutör Vitaly Fridzon 23 sayı, 7 ribaund, 4 asist ile haftanın beşinde yer alan diğer isim oldu.

Litvanya‘nın tecrübeli kadrosunda üçlükleri ile öne çıkan uzun Eimantas Bendzius, Çekya karşısında alınan galibiyette 26 sayı, 6 üçlük isabeti, 4 ribaund, 2 asist ile haftanın beşindeki son isim oldu.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.