FIBA Şampiyonlar Ligi’nde Play-Off (Son 16) Eşleşmeleri Belli Oldu

FIBA Şampiyonlar Ligi‘inde 3 temsilcimizin yer aldığı play-off (son 16) eşleşmeleri belli oldu.

İlk maçlar 3-4 Mart ve ikinci maçlar 10-11 Mart tarihlerinde oynanacak. İlk 2 maçın ardından eşlitlik bozulmazsa 3. ve son maçlar ise 17-18 Mart tarihlerinde oynanacak.

Temsilcilerimizden Türk Telekom ile Beşiktaş Sompo Sigorta eşleşirken, ev sahibi avantajı Ankara ekibinde olacak. Teksüt Bandırma ise güçlü Çekya temsilcisi CEZ Nymburk ile eşleşti ve ev sahibi rakibinde olacak.

Nymburk, temsilcimiz Gaziantep’in de yer aldığı C grubunu 12 galibiyetle Tenerife gibi önemli bir rakibin üstünde lider tamamlamıştı. Michael Dixon 15.0 sayı ortalaması ile takımın en skorer ismi olurken, Zach Hankins, Vojtech Hruban ve Jaromir Bohacik gibi çok değerli parçalara da sahipler. Komple bir basketbol oynuyorlar, Çekya milli takımı gibi makine düzeninde, çok disiplinli bir takımlar ve temsilcimiz karşısında favori konumundalar.

İki temsilcimizin karşı karşıya geleceği eşleşmede ise McKissic, Theodore, McAdoo gibi 3 önemli isimini kaybeden ve transfer yasağını kaldıramadığı için de takviye yapamayan Beşiktaş’ın formda Türk Telekom karşısında şansı olmadığını düşünüyorum.

Resim

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.