Güncel Haberler

Alba Berlin İkinci Yarıda Vidaları Sıkıp Kupayı Aldı

Almanya Kupası final mücadelesinde Alba Berlin dişli rakibi Oldenburg karşısında soyunma odasına 40-43 geride girse de ikinci yarıdaki etkili savunması önderliğinde 89-67’lik skorla farklı kazanarak kupayı müzesine götüren taraf oldu.

1.çeyrek: 19-20
2.çeyrek: 40-43
3.çeyrek: 65-51
4.çeyrek: 89-67

Alba’da Martin Hermannsson 20 sayı, 2 asist ile en skorer isim olurken, Rokas Giedraitis 13 sayı, 4 ribaund, 3 top çalma ve Peyton Siva 12 sayı, 2 ribaund, 6 asist, 3 top çalma ile galibiyetin diğer mimarları oldular.

Oldenburg cephesinde ise Braydon Hobbs 17 sayı, 6 ribaund, 2 asist, 3 top çalma, Rashid Mahalbasic 13 sayı, 10 ribaund, 2 asist ve Tyler Larson 11 sayı, 5 ribaund, 2 asist, 2 top çalma ile direnmeye çalışan isimler oldular.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Bayern, Ezeli Rakibi Alba’yı Farka Boğdu!

Almanya easyCredit BBL 32. hafta mücadelesinde FC Bayern Munich konuk ettiği ezeli rakibi Alba Berlin‘i …