Beşiktaş’tan Ayrılan McKissic’in Yeni Adresi Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde maaşını alamadığı için Beşiktaş Sompo Sigorta ile kontratını fesheden Shaquille McKissic‘in yeni takımı belli oldu.

Eurohoops’un haberine göre atletik forvet artık Yunan ekibi Olympiakos‘un başarısı için ter dökecek. Kariyerinde ilk kez Euroleague sahnesinde boy gösterecek olan McKissic’in kontratı 2021 yazına kadar geçerli olacak ve Olympiakos’un 2020 yazında kontrattan çıkış opsiyonu olacak.

Henüz Beşiktaş ile resmi olarak yolları ayrılmayan McKissic’in transferinin önündeki bir diğer engel de Olympiakos’a Euroleague yönetimi tarafından verilen transfer cezası. İki konunun yakın zamanda çözülmesi ve transferin tamamlanması bekleniyor.

29 yaşında olan 1.96 boyundaki McKissic bu sezon siyah beyazlılarlar BSL’de 17 maçta görev alırken 17.6 sayı, 4.4 ribaund, 3.2 asist ve BCL sahnesinde ise 13 maçta 16.6 sayı, 4.0 ribaund, 2.8 asist, 2.1 top çalma istatistikleri ile katkı vermişti.

Kısa rotasyonunda enerji, savunma, fiziksel oyun ve delicilik konusunda sorunlar yaşayan Olympiakos’un tüm bu eksiklerine çare olabilecek özelliklerde ve tecrübede bir oyuncu McKissic. Kaliteli karakteri ve iyi bir takım oyuncusu olmasıyla birlikte koç Bartzokas’ın gözde isimlerinden biri olacağını düşünüyorum. Beşiktaş’da geçirmekte olduğu verimli sezonun ardından kariyerinde ilk kez gelen Euroleague fırsatını hakkıyla değerlendirebileceğini, bu seviyede çok iyi bir görev adamı, istikrarlı bir rol oyuncusu olacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.