RESMİ: Milano’dan Ayrıldı Jerusalem ile Anlaştı

FIBA Şampiyonlar Ligi‘nin favorilerinden olan İsrail ekibi Hapoel Jerusalem kadrosunu NBA patentli bir guardla güçlendirdi.

Sezona Olimpia Milano‘da başlayan ancak beklentileri karşılayamadığı için geçtiğimiz günlerde takımdan ayrılan Shelvin Mack artık İsrail ekibinin başarısı için ter dökecek sezon sonuna kadar.

1.90 boyunda olan 1990 doğumlu tecrübeli Mack, NBA tecrübesi ile birlikte yazın Milano’nun en güvendiği transferlerden biriydi ama koç Messina’nın sisteminde bekleneni veremedi. Serie A’da 8 maçta ortalama 21.1 dakika süre alırken 7.1 sayı, 3.3 ribaund, 3.4 asist ve Euroleague sahnesinde ise 11 maçta 16.7 dakika sahada kalırken 4.9 sayı, 1.8 ribaund, 1.8 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Euroleague seviyesinde belki yetersiz kaldı Mack ama BCL’de tecrübesi, deliciliği ve organizasyon becerisi ile Jerusalem’e katkı verebilecek bir isim. Brown, Feldeine, Holland gibi etkili bitiricilere sahip olan İsrail temsilcisinin onun liderliğinde hücumda daha verimli olacağını, rakip guardlara da daha iyi baskı yapacağını düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.