RESMİ: Milano Sykes Hamlesini Açıkladı

Turkish Airlines Euroleague‘in iddialı takımlarından Olimpia Milano guard rotasyonuna beklenen takviyeyi yaptı ve resmi olarak açıkladı.

Nedovic’in sürekli yaşadığı sakatlıkların ve verimsiz olmasının ardından koç Messina beklenen hamleyi yaptı, Kiefer Sykes ile sezon sonuna kadar anlaşma imzaladılar.

Son olarak Çin’in Guangzhou takımında forma giyen ve daha önce ülkemizde Ankara DSİ’de izlemiş olduğumuz Birleşik Amerikalı skorer artık Milano’nun başarısı için ter dökecek.

1.83 boyunda olan 1993 doğumlu Sykes, geçtiğimiz sezon da İtalya tecrübesi yaşamıştı Avellino forması ile. Bu sezonda başladığı Guangzhou takımıyla ise 15 maçta 28.2 sayı (%33.0 3sayı), 5.3 ribaund, 6.1 asist ile etkili bir performans sergilemişti. Geçen sezon Avellino ile BCL’de ise 14 maçta 14.3 sayı, 2.9 ribaund, 4.1 asist istatistikleri ile katkı vermişti ki 43 sayı ile BCL’de bir maçta en fazla skor üretimi rekoru halen ona ait.

Milano Rodriguez’den hem skor hem de organizasyon anlamında istediği katkıyı alıyor ancak Mack işin skor üretimi kısmında beklentilerin altında kalmış durumda. Nedovic’inde bir türlü sağlığına kavuşamamış olması koç Messina’nın hücum düzenlerini aksatmış durumda. Sykes, çabukluğu, atletizmi, deliciliği, açık alandaki etkinliği ve skorer kimliği ile Milano’ya alternatif guard olarak değer katacak bir parça olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.