Obradovic: “Lauvergne’i Oynatmamak Benim Kararımdı.”

Turkish Airlines Euroleague‘de çok kötü bir sezon geçiren Fenerbahçe Beko konuk ettiği Valencia’ya da uzatma sonunda kaybetti. Tecrübeli koç Zeljko Obradovic maçtan sonra açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko‘nun Sırp koçunun açıklamaları şu şekildeydi:

“İnanılmaz bir maçtı. İlk yarıda çok iyi basketbol oynadık. İkinci yarıda da birçok dakikada iyi oynadık. Ancak bir şekilde maçın sonunda maçı kontrol etmiyorduk. Bugün oynama şeklimizden memnunum. Bu akşam ilk kez oyuncularımın konsantrasyonundan memnundum. Özellikle ilk yarıdaki savunma performansımızdan. Maçın sonunda bazı yanlış kararlar verdik. Ve mucizevi bir şekilde de maç uzatmaya gitti. Ama normal sürede de kazanmamız için çok iyi bir fırsat vardı. Uzatmada son 1 dakika kala 7 sayı öndeyseniz sahadaki oyuncular için maçı kazanmak çok basit. Çok fazla şey oluyor. Ancak Valencia‘yı gerçekten tebrik ederim. Sonuna kadar savaştılar ve çok iyi bir takımlar. Oyuncularımı da tebrik ederim. Çok savaştık ama rakibimiz kazanmayı bildi. Taraftarlarımıza da harika desteklerinden ötürü teşekkür ederim. Son topta onlar pres yaptılar.

Basketbol bu. Sahada inandığım oyunculara yer verdim. Sahada Gigi, Nando, Bobby, Sloukas vardı. Hepsi inanılmaz iyi serbest atışçılar. Ama topu gördüğünüz gibi kaybettiler. Ne yapabiliriz ki? Joffrey Lauvergne’in kadroda olmaması benim kararımdı.”

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.