Güncel Haberler

Milano Tanıdık Bir Guardı Kadrosuna Katmak Üzere

Nedovic’in sürekli yaşadığı sakatlıkların da etkisiyle guard rotasyonunda sorunlar yaşayan Olimpia Milano takviye yapmaya hazırlanıyor. İtalyan ekibi yolu daha önce ülkemizden de geçmiş bir isimle güçlendirecek.

Daha önce ülkemizde TBL’de Ankara DSİ forması da giymiş olan ve bu sezona Çin’in Guangzhou takımında başlayan Keifer Sykes ile anlaşmaya yakınlar. Ufak pürüzlerin giderilmesinin ardından skorer guardın imza atması bekleniyor.

1.83 boyunda olan 1993 doğumlu Sykes, geçtiğimiz sezon da İtalya tecrübesi yaşamıştı Avellino forması ile. Bu sezonda başladığı Guangzhou takımıyla ise 15 maçta 28.2 sayı (%33.0 3sayı), 5.3 ribaund, 6.1 asist ile etkili bir performans sergilemişti. Geçen sezon Avellino ile BCL’de ise 14 maçta 14.3 sayı, 2.9 ribaund, 4.1 asist istatistikleri ile katkı vermişti ki 43 sayı ile BCL’de bir maçta en fazla skor üretimi rekoru halen ona ait.

Milano Rodriguez’den hem skor hem de organizasyon anlamında istediği katkıyı alıyor ancak Mack işin skor üretimi kısmında beklentilerin altında kalmış durumda. Nedovic’inde bir türlü sağlığına kavuşamamış olması koç Messina’nın hücum düzenlerini aksatmış durumda. Sykes, çabukluğu, atletizmi, deliciliği, açık alandaki etkinliği ve skorer kimliği ile Milano’ya alternatif guard olarak değer katacak bir parça olacaktır.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

RESMİ: Trento’nun Yeni Uzunu Mawugbe Oldu

BKT EuroCup ekibi Dolomiti Energia Trento, Selom Mawugbe ile bir yıllık sözleşme imzaladığını duyurdu. Mawugbe …