Galatasaray’da Rota Yeniden Perez!

Transfer döneminde, yaz aylarında, Galatasaray‘ın ana hedeflerinden biri olan Alex Perez, Euroleague ekiplerinden Zalgiris Kaunas ile anlaşmış ve bunun üzerine sarı kırmızılılar guard transferi yapmayıp sonrasında mecburen Lazeric Jones ile anlaştılar.

Şimdi bu birlikteliğin olasılığı tekrar gündeme geldi. Çünkü Perez ile Zalgiris Kaunas resmi olarak yollarını ayırdılar. Galatasaray da Jones’dan hiç verim alamadı şuana kadar ve bu takviyenin takıma çok faydalı olacağı gerçek. Litvanya basınına göre temsilcimiz eski gözdesi için yeniden devreye girmiş durumda.

1993 doğumlu olan 1.91 boyundaki Meksikalı oyun kurucu bu sezon Zalgiris forması ile Litvanya Ligi’nde 7 maçta 19.7 dakika süre alırken 6.4 sayı, 2.1 ribaund, 3 asist, Euroleague’de ise yine 7 maçta 10.1 dakika sahada kalıp 3.1 sayı, 1.9 asist istatistikleri ile mücadele etmişti. Sürati, etkili dış şutları ve ikili oyunlarda hem organizatör hem de bitirici olarak sergilediği başarılı performansla geçen sezon Bandırma’da dikkatleri üzerine çekmişti. Genç oyunculardan kurulu kadroya çok iyi liderlik eden Perez’in yeniden yapılanan Galatasaray’da koç Erdoğan’ın sahadaki gözü kulağı olacağını düşünüyorum. Zalgiris’de yaşadığı mental problemler ve uyum sorununu geride bırakıp kendini koç Erdoğan’a teslim ederse mevcut kumaşı ile tekrar faydalı bir oyun kurucuya dönüşür.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.