RESMİ: Real Madrid Dört Gözle Beklediği Mejri Transferini Bitirdi

Hem Turkish Airlines Euroleague hem de İspanya Liga Endesa‘nın en büyük favorilerinden biri olan Real Madrid günlerdir görüştüğü ve koç Laso başta olmak üzere kulüp olarak 4 gözle beklediği eski oyuncusunu kadrosuna resmi olarak kattı.

Scola’yı Milano’ya kaptıran Real, Tunus milli takımı ile Dünya Kupası’nda sergilediği etkileyici performans ile dikkatleri yeniden üstüne çeken eski oyuncusu Salah Mejri ile anlaştığını duyurdu.

2.17 boyunda olan 1986 doğumlu tecrübeli uzun Dünya Kupası’nda Tunus forması ile 5 maçta 16.2 sayı, %36.8 3sayı, 10.2 ribaund, 2.4 asist, 3.2 blok gibi etkileyici istatistiklere imza atmıştı. Uzun kolları, atletizmi, pozisyon bilgisi, zamanlaması ile birlikte hem çok iyi bir ribaundu hem de müthiş bir blokçu. Kariyeri boyunca gelişimini devam ettirerek dış şut tehditini de silahları arasına katmış durumda. Halihazırda Tavares, Mickey, Reyes, Randolph, Thompkins gibi uzunları olan Real’in bu hamleyle şampiyonluk hedefine bir adım daha yaklaşacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.