Millilerden Karadağ Karşısında Son Çeyrek Geri Dönüşü

Dünya Kupası klasman mücadelesinde O grubu maçında A milli takımımız Karadağ ile kritik bir maça çıktı. Maçın ilk 3 çeyreğinde geriden gelen, son 5 dakikaya da 12 sayı geride giren ay-yıldızlılar Wilbekin liderliğinde 26-9’luk seriyle geri gelerek 79-74’lük skorla kazandı ve Olimpiyat elemelerinde yer alabilmek için şanslarını devam ettirdi.,

Milli takımımız Pazartesi günü Yeni Zelanda’yı yenerse 17-21 arasına kalıp Olimpiyat Elemelerine katılma hakkını kazanacak, aksi halde en iyi ikinciler kontenjanını kovalayacak, ince hesaplar ve ikili hatta üçlü averajlar takip edilecek.

Ersan İlyasova sakatlığı nedeniyle forma giyemezken onun yerine 4 numarada aldığı süreleri çok iyi değerlendiren Metecan Birsen etkili performansıyla x-faktör oldu. Ayrıca Furkan Korkmaz ve Sertaç Şanlı da maçta sakatlandı, Sertaç’ın Pazartesi Yeni Zelanda karşısında oynaması beklenmiyor, Furkan’ın ise durumunun ciddi olmadığı belirtiliyor.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Milli takımımızda Scottie Wilbekin 9 sayı, 5 ribaund, 13 asist, 4 top çalma ile arkadaşlarını çok iyi organize ederken, Metecan Birsen de Ersan’ın yokluğunda 15 sayı, 8 ribaundluk performansı ile x-faktör oldu. Skor yükünü çeken isimler ise Cedi Osman 19 sayı, 4 ribaund ve Melih Mahmutoğlu 17 sayı oldular.

Karadağ’da ise Nikola Vucevic 20 sayı, 7 ribaund, 5 asist ile takımını sırtladı. Bojan Dubljevic de 12 sayı, 8 ribaund, 2 asist ile mücadele etti.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.