Sırbistan Bogi Şov ile İtalya’yı Farklı Geçti!

Dünya Kupası D grubundaki liderlik mücadelesi şampiyonluğun en büyük favorisi olan Sırbistan süper yıldızı Bogdanovic liderliğinde İtalya‘yı 92-77 geçerek bir kez daha rakiplerine göz dağı verdi.

Maç çok yüksek tempoda başladı İtalya’nın istediği gibi ama bundan faydalanan Sırbistan oldu ve Bogdanovic’in üst üste üçlükleri ile ilk 10 dakikayı 28-23 önde geçtiler. İkinci çeyrekte takımlar biraz daha tempoyu düşürseler de bu kez pota altında etkili olan Sırbistan farkı açmaya devam etti ve devreye 50-42 önde girdiler. 3.çeyrekte ise İtalya’nın hücum edecek enerjisi kalmadı ve sert Sırp savunmasına karşı çarpıp boş dönmeye başladılar, sadece 15 sayıda kaldıkları bu çeyrekle beraber fark da çift hanelere çıktı ve son çeyreği rahat oynayan Sırbistan, İtalya’nın yaklaşmasına izin vermeyerek 15 sayı farkla kazandı.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Sırbistan’da Bogdan Bogdanovic 31 sayı, 4 ribaund, 5 asist ile tam anlamıyla şov yaparken, Nikola Jokic de 15 sayı, 6 ribaund, 4 asist ile ona eşlik etti. İtalya’da ise Danilo Gallinari‘nin 26 sayı, 8 ribaundluk performansı ve Marco Belinelli’nin 15 sayı, 2 ribaund, 4 asistlik katkısı galibiyet için yeterli olmadı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.