Avusturalya Son Çeyrekteki Etkili Oyunuyla Kanada’yı Geçti (VIDEO)

Dünya Kupası‘nın iddialı takımlarından ikisi Avusturalya ile Kanada H grubu mücadelesinde karşı karşıya geldiler. Karşılıklı geri dönüşlerin olduğu maçta Avusturalya son çeyrekte vitesi arttırdı ve 108-92’lik skorla farklı bir galibiyetle başladı turnuvaya.

Maç beklendiği gibi yüksek tempoda başladı ve ilk çeyreğin sonunda Avusturalya 29-20 öndeydi. İkinci çeyrekte tempo biraz normale döndü ama Avusturalya farkı açmaya devam etti ve devre bittiğinde Kanada karşısında 52-40 öndeydiler. İkinci yarı ile beraber söz hakkı Kanada’ya geçti ve 37 sayı ürettikleri harika bir 3.çeyreğin ardından 77-76 öne geçtiler final çeyreğine girilirken. Ama son sözü Avusturalya söyledi. İki tecrübeli yıldız Bogut ve Dellavedova liderliğinde 32-15’lik çeyrek skoruyla tekrar farkı açıp maçı kazandılar.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Avusturalya cephesinde tam 6 oyuncu çift haneli skor katkısı verirken Matthew Dellavedova 24 sayı, 5 ribaund, 5 asist ile yıldızlaştı. Patty Mills 15 sayı, 6 asist ile katkı verirken Chris Goulding’den de 16 sayılık x-faktör katkısı geldi. Kanada’da ise 3 isimden çift haneli skor katkısı geldi. Khem Birch 18 sayı, 5 ribaund ile ön plana çıkarken Cory Joseph de 16 sayı, 4 ribaund, 4 asist ile katkı verdi.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.