Afyon Yeni Forvetini İtalya’dan Getiriyor

Yeni yönetimin başına Cömert Küce’nin geçmesinin ve takımın başında koç Can Sevim’in kalmasına karar verilen Afyon Belediyespor‘da bir transfer daha tamamlanmak üzere.

Geçtiğimiz sezon İtalya Lega Basket Serie A‘nın flaş ekiplerinden Cremona forması giyen Birleşik Amerikalı forvet Peyton Aldridge ile anlaştılar, yakın zamanda resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

2.03 boyunda olan 1995 doğumlu Aldridge, geçen sezon 38 maçta ortalama 27.7 dakika süre alırken 10.3 sayı, %37.0 3sayı, 4.0 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti. Aldridge İtalya kariyerinde gösterdi ki dış şut tehditi, topu yere vurabilmesi, saha görüşü ve yüksek basketbol zekası ile Avrupa basketboluna çok uyumlu bir isim. Ancak tabiki bir yıldız değil, daha çok mücadeleci kimliği ile görev adamı ya da x-faktör olabilecek bir oyuncu. Afyon’da Cremona’ya göre daha fazla sorumluluk alacaktır ve yüzü dönük silahları ile hücuma derinlik katacaktır. Savunmada ve ribaundlarda da savaşçı kimliği, çalışkanlığı ve takım oyununa yatkınlığı ile enerjiyi yükseltecek bir isim.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.