Güncel Haberler

Tunus, Hachimura’sız Japonya’yı Roll ile Son Saniyede Yıktı (VIDEO)

Dünya Kupası’nda milli takımımızla aynı grupta mücadele edecek olan Japonya‘nın ev sahipliğinde Saitama’da 18.000 taraftarın önünde oynanan maçta Tunus, son saniyelere kadar çekişmeli geçen maçta devşirme oyuncusu Michael Roll’un kritik son saniye basketiyle sahadan 78-76’lık skorla galibiyetle ayrıldı.

Ev sahibi Japonya’da genç yıldız Rui Hachimura dinlendirilirken onun yokluğunda takımı 17 sayı üreten Yuta Watanabe taşıdı. Tunus cephesinde ise Salah Mejri 20 sayı ile en skorer isim olurken, son saniye basketyi ile galibiyeti getiren devşirme Michael Roll ise 19 sayı ile yıldızlaştı.

İşte Roll’un galibiyeti getiren son saniye basketi:

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Slovenya, Ev Sahibi Japonya’ya da Acımadı!

2020 Tokyo Olimpiyatları C grubu 2. maçında Slovenya, ev sahibi Japonya‘yı 116-81 gibi çok net …