Milliler İtalya’yı Son Nefeste Yenerek 3. Oldu

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Yunanistan’ın ev sahipliğinde düzenlenen Akropolis Turnuvası’nda İtalya ile 3.lük maçına çıkan A milli takımımız son çeyrekteki etkili oyunuyla 72-70 kazanmayı başardı.

Maça kötü başlayan millilerimiz hücumda yine organize olmakta zorlandı ve kısır bir ilk çeyrek geçirdi. Diğer taraftan Gentile’yi de durduramadık ve bu nedenle de ilk çeyreği 19-12 geride bitirdik. İkinci çeyrekle beraber tempoyu yükselten ve savunma odaklı sayılar bulan milli takımımız Ersan ve Cedi’nin skoru sırtlamasıyla maça ortak oldu. Ardından İtalyanlar’ın zayıf pota altına karşı Semih’den istediği verimi alamayan koç Sarıca kısa beşe dönüp Ersan’ı 5 numarada kullanınca istediğini aldı ve çift haneli farklardan geri gelerek devreyi 38-35 önde kapattık.

İkinci yarıya kötü başladık. Gentile’nin hücumdaki etkinliğini yine ön plana çıkaran İtalyanlar Hackett’ın üçlükleri ile beraber de farkı açmaya başladı ve son çeyreğe 61-48 önde girdiler. Milliler Metecan’ın Gentile üstündeki etkili savunması ve hücumda kullandığı doğru toplarla ateşi yaktı. Ondan el alan Ersan, Furkan ve Cedi de üstlerine düşeni yaptılar. Tekrar kendine gelen millilerimiz savunmada vidaları sıkınca son çeyrekte İtalyan’ları sadece 9 sayıda tutup tam 24 sayı bulunca bu geri dönüşün ödülünü de maçı 72-70 kazanarak aldılar.

EDİTÖR YORUMU:

Bu turnuvadaki asıl rakibimiz zaten İtalya idi. Çünkü hedefimiz ilk 7 arasında yer alıp Olimpiyat biletini kapabilmek ve Yunanistan ile Sırbistan ilk 4 sıra için en güçlü adaylar arasında yer alıyorlar. Biz ise ABD, İspanya ve bu 2 takımdan sonra kalan 3 sıra için savaşıyor olacağız ki İtalya da buradaki rakiplerimizden olacak. Ancak unutmayalım ki İtalya’nın kadrosunda Datome ve Gallinari gibi çok önemli iki silahı yoktu. Bu isimler yokken bile maalesef iyi bir oyun sergileyemedik ve yine guard rotasyonunda, özellikle 1 numarada ve tabiki pota altında ciddi sorunlar yaşadık. Semih ve Wilbekin bu şekilde oynamaya devam ederlerse maalesef Olimpiyat biletine ulaşmamız çok ama çok zor olacak…

Ay-yıldızlılarda Cedi Osman 20 sayı, 5 ribaund ile en skorer isim olurken, Ersan İlyasova 16 sayı, 11 ribaund, 3 asist ve Furkan Korkmaz da 12 sayı, 5 ribaund, 3 asist ile etkili performanslar sergilediler. İtalya’da ise Alessandro Gentile 26 sayı, 8 ribaund ve Daniel Hackett 16 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile ön plana çıkan isimler oldular.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.