Güncel Haberler

RESMİ: Maccabi Çaylak Cohen ile Anlaştı

Yeniden yapılanma sürecinde transfer hamlelerine devam eden Maccabi Tel Aviv NCAA’den yeni mezun olan çaylak Sandy Cohen III ile anlaştığını açıkladı.

Bu yaz NCAA okullarından Green Bay’den mezun olan Cohen, ilk profesyonel kontratını Maccabi Tel Aviv ile imzaladı. Anlaşma 4 yıllık.

1.98 boyunda olan 1995 doğumlu kanat oyuncusu Green Bay’deki son sezonunda 38 maçta forma giyerken 17.6 sayı, %33.7 3sayı, 6.4 ribaund, 4.7 asist, 1.9 top çalma, 1.1 blok istatistikleri ile mücadele etmişti.

Cohen hem 2 hem de 3 numarada görev alabilen oldukça yetenekli bir skorer. Her iki elini de kullanabilen sahanın her yerinden skor tehditine sahip bir oyuncu. Belki çok süratli bir oyuncu değil ama atletik özellikleri ve fiziksel avantajları onu penetrelerde durudulması zor bir isim yapıyor. Sırtı dönük de skor üretebilen Cohen’in soğukkanlı ve komple bir silah olduğunu söylemek yanlış olmaz. Savunmada da çalışkan olan ve uzun kolları ile pas aralarını iyi yapan genç oyuncu Avrupa basketbolunda yıldız potansiyeli bulunan bir isim. Tecrübesizliği ve adaptasyon sürecini tamamladıktan sonra Maccabi’ye çok önemli katkılar vereceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Maccabi, Almanya’da Alba’yı Farka Boğdu

Turkish Airlines Euroleague 27. hafta mücadelesinde Maccabi Tel Aviv konuk olduğu Alba Berlin‘i 71-106’lık skorla …