RESMİ: Bandırma’nın Rakibi AEK’dan Slaughter Takviyesi

Yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde temsilcilerimizden Teksüt Bandırma ile aynı grupta yer alan Yunan ekibi AEK pota altına tanıdık bir uzun takviyesi yaptı.

Geçtiğimiz sezon ülkemizde Bahçeşehir Koleji forması giyen ve daha önce de Darüşşafaka Tekfen forması giymiş olan tecrübeli uzun Marcus Slaguhter‘ı kadrolarına kattıklarını açıkladılar.

2.04 boyunda olan 1985 doğumlu tecrübeli uzun BSL’de görev aldığı 28 maçta ortalama 25.8 dakika süre alırken 8.1 sayı, 7.9 ribaund, 2.1 asist, 1.4 top çalma istatistikleri ile katkı vermişti.

Slaughter ilerleyen yaşı ile ayakları ağırlaşmış olsa da halen ikili adam savunmasında önemli bir silah ki geçtiğimiz sezon ribaundlarda sergilediği savaşçı karakteri ile henüz o kadar da yaşlanmadığını gösterdi defalarca kez. Elbette Hunter’dan sonra AEK’da özellikle hücum konusunda aynı etkiyi vermesi beklenemez. Hücumda takımın lideri zaten belli, Langford’u transfer etmişlerdi. Slaughter’ın özellikle savunmada takıma liderlik edeceğini ve hücumda da ribaundları artı ikili oyunları yüzdeli bitirmesiyle katkı verebileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.