Yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde yer alacak 4 temsilcimiz Beşiktaş Sompo Japan, Gaziantep, Teksüt Bandırma ve Türk Telekom‘un rakiplerinin yaptığı transfer hamlelerini, sonrasında da oluşan kadrolarını bu yazı altında güncel olarak sizlerle paylaşmaya çalışacağım.
Önce A grubunda yer alan Türk Telekom’un rakipleri ile başlayalım:
BAXI MANRESA
- PG: Frankie Ferrari, Daniel Perez
- SG: Jordan Davis, Ryan Toolson
- SF: Juan Pablo Vaulet, Pere Tomas, Guillem Jou
- PF: Will Magarity, Eulis Baez
- C: David Kravish, Yankuba Sima, Jordan Sakho
DINAMO SASSARI
- PG: Curtis Jerrells, Marco Spissu
- SG: Michele Vitali, Stefano Gentile, Lorenzo Bucarelli
- SF: Dyshawn Pierre, Giacomo DeVecchi
- PF: Dwayne Evans, Marco Maganza
- C: Miro Bilan, Daniele Magro
FILOU OOSTENDE
- PG: Dusan Djordjevic
- SG: Simon Buysse, Keye Van der Vuurst
- SF: Jean-Marc Mwema, Loic Schwartz
- PF: Amar Sylla, Yannick Desiron
- C: Shevon Thompson, Servaas Buysschaert
SIG STRASBOURG
- PG: Travis Trice, Scottie Reynolds, Ludovic Beyhurst
- SG: Gabe York, Jeremy Nzeulie, Boris Dallo
- SF: Thomas Scrubb
- PF: Damien Inglis, Xavier Cooks
- C: Jerai Grant, Ali Traore, Essome Miyem
UNET HOLON
- PG: Yogev Ohayon, Shlomi Harush
- SG: Marcus Foster, Amit Simhon
- SF: Ryan Thompson, Malachi Richardson, Guy Pnini
- PF: T.J. Cline
- C: Latavius Williams, Daniel Sasson
TÜRK TELEKOM
- PG: TJ Campbell, Enes Berkay Taşkıran, Şafak Edge
- SG: Nick Johnson, Muhammed Baygül
- SF: R.J. Hunter, Polat Kaya, Efe Beşok
- PF: Kyle Wiltjer, Metin Türen, Ercan Bayrak
- C: Moustapha Fall, Egemen Güven
Şimdi de B grubunda yer alan Teksüt Bandırma’nın rakiplerine bir göz atalım:
AEK
- PG: Mario Chalmers, Vasileios Toliopoulos, Nikos Gkikas
- SG: Keith Langford, Kendrick Ray
- SF: Howard Sant-Roos, Vladimir Jankovic
- PF: Jonas Maciulis, Stefan Jankovic, Georgios Tsalmpouris
- C: Marcus Slaughter, Dimitris Mavroeidis, Dimitrios Kaklamanakis
ANWIL WLOCLAWEK
- PG: Tony Wroten, Chris Dowe, Igor Wadowski
- SG: Ricky Ledo, Jakub Karolak
- SF: Chase Simon, Michal Sokolowski
- PF: Ronalds Freimanis, Milan Milovanovic
- C: Shawn Jones, Krzysztof Sulima, Szymon Szewczyk
HAPOEL JERUSALEM
- PG: Isaiah Cousins, Tamir Blatt, Bar Timor
- SG: James Feldeine, J’Covan Brown
- SF: Trent Lockett
- PF: Tashawn Thomas, Nimrod Levi
- C: Suleiman Braimoh, Mindaugas Kupsas, Idan Zalmanson
PAU ORTHEZ
- PG: Ronald Moore, Justin Dentmon, Yohan Choupas,
- SG: Tyrus McGee, Gerald Ayayi
- SF: Travis Leslie
- PF: Petr Cornelie, Leopold Cavaliere, Digue Diawara
- C: Check Mbodji, Nicolas de Jong, Thibault Daval-Braquet
RASTA VECHTA
- PG: Joshua Young, Sergi Garcia, Maximillian Di Leo
- SG: Jordan Davis, Ryan Quaid, Ishmail Wainright
- SF: Trevis Simpson, Steve Vasturia, Jarelle Reische
- PF: Kamari Murphy, Philip Herkenhoff, Robin Christen
- C: Michael Kessens
SAN PABLO BURGOS
(elemeden gelecek ekip olmalarını bekliyorum)
- PG: Bruno Fitipaldo, Ferran Bassas
- SG: Thaddus McFadden, Vitor Benite
- SF: JP Tokoto, Alex Barrera
- PF: Earl Clark, Javier Vega, Miguel Salvo-Llambrich
- C: Augusto Lima, Goran Huskic
TEKSÜT BANDIRMA
- PG: Jaime Smith, Rıdvan Öncel
- SG: Tyler Kalinoski, Erkin Şenel, Erkan Yılmaz
- SF: Omar Prewitt, Şehmus Hazer
- PF: DJ Shelton, Erxhan Osmani
- C: Emanuel Terry, Berke Atar, Alperen Şengün
C grubunda yer alan temsilcimiz Gaziantep’in rakipleri nasıl hamleler yapmış beraber bakalım:
BROSE BAMBERG
- PG: Paris Lee, Retin Obasohan, Maurice Stuckey, Nelson Weidemann
- SG: Kameron Taylor, Bryce Taylor
- SF: Michael Carrera, Tre McLean, Aleix Font
- PF: Louis Olinde, Elias Harris
- C: Assem Marei, Christian Sengfelder
CEZ NYMBURK
- PG: Roko Rogic
- SG: Jaromir Bohacik, Jakub Tuma
- SF: Vojtech Hruban, Petr Safarcik
- PF: Hayden Dalton, Petr Benda, Martin Kriz
- C: Zach Hankins, Martin Peterka
PERISTERI
- PG: William Hatcher, Vassilis Xanthopoulos, Zois Karbelas
- SG: Steven Gray, Scoochie Smith
- SF: Brayon Blake, Ioannis Agravanis
- PF: Moses Kingsley, Christos Saloustros
- C: Yanick Moreire, Mike Morrison, Gaios Skordilis, Costis Gontikas
TENERIFE
- PG: Marcelinho Huertas, Alejandro Lopez
- SG: Gabriel Lundberg, Sasu Salin
- SF: Danie Diez, Santiago Yusta
- PF: Darion Atkins, Rihards Berzins, Tomasz Gielo
- C: Giorgi Shermadini, Fran Guerra, Alejandro Suarez
VEF RIGA
- PG: Lester Medford, Arturs Kurucus
- SG: Janis Blums, Artis Ate
- SF: Kristaps Janicenoks
- PF: Verners Kohs
- C: Roberts Freimanis, Klavs Cavars
MORNAR BAR
(elemeden gelecek ekip olmalarını bekliyorum)
- PG: Jacob Pullen, Derek Needham
- SG: Brandis Raley-Ross
- SF: Sead Sehovic
- PF: Damir Markota, Milko Bjelica
- C: Mirza Begic
GAZİANTEP
- PG: Sarunas Vasiliauskas, Can Uğur Öğüt, İsmail Cem Ulusoy
- SG: Jason Rich, Jamarr Sanders, Erolcan Çinko
- SF: Drew Crawford, Murat Göktaş, Batuhan Dikmen
- PF: Stefan Jelovac, Orhan Haciyeva, Arber Berisha
- C: Jamelle Hagins, Ivan Buva, Metehan Akyel
Son olarak D grubunda temsilcimiz Beşiktaş Sompo Japan’ın karşılaşacağı rakiplere göz atalım:
DIJON
- PG: David Holston, Axel Julien
- SG: Rasheed Sulaimon
- SF: LaMonte Ulmer, Jeremy Leloup
- PF: Michael Young, Abdoulaye Loum, Nicolas Dorez
- C: Richard Solomon, Alexandre Chassang
HAPPY CASA BRINDISI
- PG: Darius Thompson, Alessandro Zanelli
- SG: Adrian Banks, Luca Campogrande
- SF: John Brown III, Kelvin Martin
- PF: Tyler Stone, Antonio Iannuzzi, Iris Ikangi
- C: Raphael Gaspardo, Riccardo Cattapan
NEPTUNAS
- PG: Darrin Dorsey, Zygimantas Janavicius, Tadas Pazera
- SG: Tomas Delininkaitis, Aidas Einikis
- SF: Deividas Gailius, Tadas Sedekerskis, Dziguas Slavinskas
- PF: Osvaldas Olisevicius, Gytis Masiulis
- C: Andre Williamson, Simas Galdikas
PAOK
- PG: JeQuan Lewis, Apollonas Tscohlas
- SG: Adam Smith, Dimitris Karamanolis
- SF: Stavros Schizas
- PF: Evangelos Margaritis, Theodoros Karras
- C: Zane Knowles, Zisis Sarikopoulos
ZARAGOZA
- PG: Dylan Ennis, Rodrigo San Miguel, Carlos Alocen
- SG: D.J. Seeley, Ronaldas Seibutis
- SF: Nicolas Brussino, Jonathan Barreiro
- PF: Nemanja Radovic, Robin Benzing
- C: Javier Justiz, Fran Vazquez, Tryggvi Hlinason
BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN
- PG: Jordan Theodore, Ömer Utku Al
- SG: Toddrick Gotcher, İsmet Akpınar
- SF: Shaq McKissic, Birkan Batuk
- PF: Nemanja Djurisic, Burakcan Yıldızlı
- C: James McAdoo, Samet Geyik, Oğuz Savaş