RESMİ: Bandırma’nın Rakiplerinden Pau Orthez Tanıdık Bir Skorerle Anlaştı

FIBA Şampiyonlar Ligi‘nde mücadele edecek olan Teksüt Bandırma’nın rakiplerinden Pau Orthez tanıdık bir skoreri kadrosuna kattı.

Fransız ekibi geçtiğimiz sezona ülkemiz Afyon Belediyespor’da başlayan sonra da Sassari‘ye transfer olan skorer guard Tyrus McGee ile anlaştılar.

Serie A’da 22 maçta ortalama 20.5 dakika süre alırken 9.0 sayı, %37.5 3sayı, 2.3 ribaund, 1.8 asist ve şampiyonluğa ulaştıkları FIBA Europe Cup’da ise 10 maçta ortalama 25.2 dakikada 10.4 sayı, %41.9 3sayı, 3.0 ribaund, 3.1 asist ile mücadele etmişti.

1.88 boyunda olan 28 yaşındaki tecrübeli skorer, atletik özellikleri ve çabukluğu ile dikkat çeken delici bir guard. Fiziksel dezavantajlarına rağmen 2 numarada da rahatlıkla görev alabilen McGee, dış şutları da hafife alınmayacak bir isim, bu nedenle de hücumda birden fazla silahı olan komple bir skorer. Savunmada da zaman zaman sorun yaşada da atletizmi ve çabukluğu ile fiziksel dezavantajlarını da ortadan kaldırıyor. Şampiyonlar Ligi seviyesinde Pau Orthez’e özellikle işin hücum tarafında sınıf atlatacağını düşünüyorum. Spektaküler oyuncuyu izlemek büyük bir keyif.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.