Güncel Haberler

42’lik Vince Carter Rekor Kıracağı Sezona Hazırlanıyor!

NBA tarihinin en önemli atletlerinden biri olarak anılan 42 yaşındaki Vince Carter yeni sezon için Atlanta Hawks ile tekrar anlaştı.

Akranlarının aksine kendisine çok iyi bakan ve vücudunu sakatlıklardan koruyarak buraya kadar gelen Carter, 1 sezon daha yola devam etme kararı aldı ve Atlanta Hawks ile yeniden anlaştı. Kariyerinde 8 kez All-Star seçilme başarısı gösteren veteran yıldız, yeni sezonla birlikte çok önemli bir rekora da imza atmaya hazırlanıyor.

22. NBA sezonunu geçirecek olan Carter, 21 sezon forma giymiş olan Robert Parish, Kevin Willis, Kevin Garnett ve Dirk Nowitzki gibi efsane isimleri geride bırakarak bu alanda rekorun sahibi olacak.

Carter ayrıca 2020 yılında bir maça çıkarsa NBA tarihinde 4 farklı 10 yıllık dilim içerisinde maça çıkmayı başaran ilk isim olarak da tarihe geçecek.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.

Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yaparak yola devam ettim ve çeşitli yerli artı ulusal tv/radyo kanallarında yorumculuk yapmaya devam ediyorum.

Mutlaka bakın

Boston, Indiana Deplasmanında Kazanıp Süpürgeyi Çıkardı!

NBA Doğu Konferansı final serisi 3. maçında Boston Celtics konuk olduğu Indiana Pacers‘ı 111-114’lük skorla …