RESMİ: Bahçeşehir Koleji’ne Tanıdık Skorer

Yeni sezonda ülkemizi FIBA Europe Cup‘da temsil edecek olan Bahçeşehir Koleji, koç Dedas’ın eski öğrencilerinden birini kadrosuna kattığını açıkladı.

Geçtiğimiz sezon Zenit forması ile izlediğimiz ve şuanda serbest olan Sean Armand ile anlaştıklarını duyurdular.

1.96 boyunda olan 1991 doğumlu Armand hatırlayacağınız üzere ülkemizde son olarak Gaziantep forması da giymişti. Sakatlıklarla boğuştuğu geçtiğimiz sezon ise Zenit ile Eurocup’da 6 maçta ortalama 4.7 sayı, 2.2 asist istatistikleri ve VTB’de ise 7.8 sayı, 2.4 ribaund, 2.7 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Armand hem 2 hem de 3 numarada görev alabilen ve skorer kimliği ile ön plana çıkan bir oyuncu. Ancak topla oynama konusunda da sıkıntısı yok ve yeri geldiği zaman takımını organize edip liderlik de yapabilen bir isim. Koç Dedas’ın onu tanıması da büyük avantaj olacaktır ve adaptasyon sorunu çekmeyeceğini düşünüyorum. Kazandığı tecrübe ile birlikte artık savunmada da iyi işler yapan Armand 1,2,3 numaraları savunabilen bir oyuncu. Yenilenen Bahçeşehir kadrosunda Golden ve Hardy gibi isimlerle birlikte topu paylaşması gerekecek ki koç Dedas’ın da en önemli işi bu 3 topu seven skorerin sürelerini ve top paylaşımını verimli hale getirmek olacak zaten.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.