Baskonia Pota Altını O’Bryant ile Güçlendirmek İstiyor

Pota altı rotasyonundan Voigtmann ve Poirier gibi iki önemli isimi kaybeden Kirolbet Baskonia, özellikle şutör Alman uzun yerine henüz bir hamle yapmamıştı. İşte Johnny O’Bryant ile onun yerini doldurmak istiyorlar.

Birleşik Amerikalı oyuncu takımı Maccabi Tel Aviv ile anlaşamadı ve şuanda serbest durumda. Transfer döneminin başında temsilcimiz Anadolu Efes de kendisi ile ciddi şekilde ilgilenmiş ancak anlaşma gerçekleşmemişti.

2.06 metre boyunda olan 26 yaşındaki şutör uzun, geçtiğimiz sezon, Euroleague’deki çaylak sezonunda 28 maçta ortalama 23:23 dakika süre almış ve 10.6 sayı, %30.6 3sayı, 5.9 ribaund, 1.3 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

O’Bryant güçlü fiziği ile pota altında etkili olduğu gibi dış şut tehditi ve yüzü dönük silahları da bulunan eşleşmesi zor bir uzun. Genelde 4 numarada oynayan Birleşik Amerikalı oyuncu, özellikle işin hücum tarafında Baskonia’ya ciddi şekilde değer katacaktır. Shengelia ile birlikte genelde 4 numaradan süre alacak olsa da kısa beşlerde koç Perasovic’in onu 5 numarada da kullanması beklenebilir. Savunmada mesai harcamayı her ne kadar fazla sevmese de güçlü fiziği ve çabuk ayakları ile hem 4 hem de 5 numaraları alçak postta da yüksek postta da savunabilen bir uzun. Diğer taraftan ribaundlarda konusunda da önemli bir isim O’Bryant. Burada da fizik avantajını kullanarak iyi pozisyon alıp her iki pota altında da takımına değer katıyor.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.