RESMİ: Bayern Munich Flaccadori Transferini Açıkladı

Yeni sezona iddialı bir kadroyla girecek olan Euroleague ekiplerinden Bayern Munich, guard rotasyonuna bir takviye daha yaptığını açıkladı.

Alman ekibi geçtiğimiz sezon Trento forması ile izlediğimiz genç İtalyan guard Diego Flaccadori ile 2 yıllık kontrat imzaladığını açıkladı.

1.94 boyunda olan 1996 doğumlu genç guard Serie A’da 33 maçta ortalama 21.4 dakika süre alırken 8.2 sayı, %29.0 3sayı, 2.5 ribaund, 1.4 asist ve Eurocup’da ise 8 maçta 26.0 dakika sahada kalırken 10.3 sayı, %26.1 3sayı, 3.0 ribaund, 3.1 asist 1.4 top çalma istatistikleri ile katkı vermişti. Flaccadori İtalya milli takımının da formasını tüm altyapı düzeylerinin ardından A takım seviyesinde de giyiyor.

Solak 2 numara skorer özellikleri yüksek bir guard. Özellikle penetreleri ve dengeli fiziği ile rakip savunmaları zorlayan bir isim. Her ne kadar dış şutu istikrarsız olsa da tamamen riske edilebilecek bir isim değil ki bunu da kullanarak fakelerle penetrelerini daha verimli hale getiren akıllı bir oyuncu. Açık alanda etkinliği artan bir guard, geçiş oyunlarında ve hızlı hücumlarda bitirici olarak etkili bir silah. İkili oyunlarda da hem organizatör hem de ceza kesici olarak görev alabiliyor, pasör özellikleri var. Penetreler de sağ tarafa gitme konusunda kendisini geliştirmeli ve dış şutlarını daha tehditkar hale getirmeli. Bayern çok potansiyelli ve Euroleague seviyesinde bile takıma direkt katkı yapabilecek genç bir yeteneği kadrosuna katmayı başardı.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.