Daçka’ya NBA Patentli Forvet

Koç Ernak yönetiminde yeniden yapılanmaya giden 7DAYS EuroCup temsilcilerimizden Darüşşafaka Tekfen forvet pozisyonunu da Birleşik Amerikalı bir oyuncu ile doldurdu.

Geçtiğimiz sezon Milwaukee Bucks ile 8 maçlık bir NBA deneyimi olan ve genelde G-League‘de forma giyen Bonzie Colson Jr. ile yeni sezon için anlaştılar. Yakın zamanda resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.

1.96 boyunda olan 1996 doğumlu genç forvet Bucks’da 8 maçta ortalama 12.3 dakika süre alırken, 4.9 sayı, 3.8 ribaund istatistikleri ile katkı verirken G-League’de ise forma giydiği 46 maçta ortalama 30.9 dakika süre alırken 14.9 sayı, %34.0 3sayı, 6.9 ribaund, 1.4 asist, 1.0 blok istatistikleri ile katkı vermişti.

Hem 3 hem de 4 numarada görev alabilen bir combo forvet olan Colson, güçlü fiziği, etkili dış şutları ve her iki pota altında da ribaundlar konusunda sergilediği savaşçı kimliği ile öne çıkan bir oyuncu. NBA seviyesinde 3 numara için atletizm ve çabukluk konusunda sorun yaşasa da Eurocup sahnesinde 3 numarada da süre alıp rakiplerine fiziksel üstünlük kurabilecek bir forvet. 4 numarada oynadığında ise dış şutları ile oyunu açıp Daçka’nın pota altını daha rahat ve etkili kullanmasına olanak sağlayacaktır. Ancak BSL ve Eurocup’da da zaman zaman 3-4 numara arasında sıkışıp sorun yaşayabilir. Çabuk forvetler ona karşı avantaj sağlayabilirler. Diğer taraftan Avrupa’daki ilk deneyimi olması ve adapte olma sürecinin ne zaman tamamlanacağı da kritik olacak.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.