RESMİ: Türk Telekom’un Rakibi Hapoel Holon’a Tanıdık Kısa Forvet

Yeni sezonda FIBA Şampiyonlar Ligi temsilcilerimizden Türk Telekom ile aynı grupta yer alan İsrail ekibi Hapoel Holon tanıdık bir kısa forveti kadrosuna kattığını açıkladı.

Daha önce ülkemizde Trabzonspor forması da giymiş olan ve geçtiğimiz 2 sezonu Almanya’nın Ratiopharm Ulm takımında geçirmiş olan 1.98 boyundaki 1988 doğumlu tecrübeli forvet Ryan Thompson İsrail ekibinin yeni hamlesi oldu.

Birleşik Amerikalı forvet BBL’de 36 maçta ortalama 22.6 dakika süre alırken 9.5 sayı, %35.7 3sayı, 2.9 ribaund, 2.2 asist ve Eurocup’da ise 16 maçta 20.5 dakika parkede kalırken 8.4 sayı, %23.5 3sayı, 3.1 ribaund, 1.6 asist ile mücadele etmişti.

Thompson Avrupa basketbolundaki klasik kanat oyuncularından biri. Atletik, güçlü bir fiziğe sahip ve dış şut tehditi var. Potaya gitme konusunda etkili olduğu gibi topsuz katları ile de savunmaları zorlayan bir forvet. Asıl etkinliği ise tempo arttığında açık alanda ortaya çıkıyor. Savunma tarafında da mevcut özellikleri ile takımına enerji ve sertlik getiren 1,2,3 numaraları durdurmak için kullanabilen bir isim. Hücum anlamında kötü bir sezon geçirmiş olsa da Holon’un tempo basketbolunda tekrar kendini bulup çift haneli skor ortalamalarına ulaşabileceğini düşünüyorum.

Paylaşmak heyecan verir;

Yakında yorum bölümümüz aktif olacaktır.